zadłużony

Partner

Dotychczasowe kampanie reklamowe w Internecie nie przyniosły oczekiwanych efektów? Boisz się inwestować w niepewne rozwiązania, które nie dają Ci gwarancji sukcesu? Wypróbuj Fusion System! To profesjonlane narzędzie Marketing Automation, które umożliwi Ci wykorzystanie w pełni potencjału Twoich pracowników, pozwoli oszczędzić czas i umożliwi pełną kontrolę nad kampanią reklamową. Sprawdź nas!

25 lis 2013

zadłużony

Szacuje się, że w Polsce blisko 46 % polskich rodzin jest na pograniczu bankructwa. Nie lepiej sytuacja ma się również w przypadku osób samotnych. Utrata pracy, coraz trudniejsze warunki życia, sprawiają, że coraz częściej brakuje środków nam na spłatę naszych zobowiązań? Czy jest zatem jakaś pomoc dla zadłużonego?

 Podczas rozmowy z przeciętnym Kowalskim na pierwszy rzut oka rzuca się jeden wniosek; niezależnie od tego, kim jesteśmy, gdzie pracujemy, codzienne życie staje się dla nas coraz trudniejsze. Dlaczego? Z pewnością w głównej mierze ze względu na chroniczny brak gotówki, jaki nam coraz bardziej doskwiera. Bo jak się okazuje, otrzymane w ramach wynagrodzenia środki wystarczają nam najczęściej jedynie na opłaty i na żywność (choć i na to zaczyna brakować). Nie wspominając oczywiście o polskich emerytach, dla których z roku na rok jest coraz trudniej. W takiej rzeczywistości nie dziw, że coraz częściej stajemy się niewypłacalni, zlegamy z opłatami, czy nie opłacamy regularnie naszych rat. Nie wiedząc, gdzie szukać pomocy, przeżywamy załamania, depresje lub nerwice. Tymczasem z każdej opresji można znaleźć jakieś wyjście. Jak zatem pomóc zadłużonemu? Jest na to kilka sposobów.

Firmy oddłużeniowe

Myślę, że na dzień dzisiejszy, jeśli nie radzisz sobie ze swoimi długami, jeśli nie wiesz, jak rozmawiać z wierzycielem lub po prostu brakuje Ci cywilnej odwagi, warto już na samym początku swoich kłopotów z ratami, zgłosić się do firmy oddłużeniowej. To firmy, które w naszym imieniu skontaktują się z bankami, czy też firmami, względem których zalegamy z wpłatami w celu zawarcia ugody i wynegocjowania rozsądnych, adekwatnych do naszych możliwości rat.

Unikaj kolejnych pożyczek

Co ważne i o tym koniecznie trzeba pamiętać w przypadku posiadanych długów, nie należy zaciągać kolejnych pożyczek, czy kredytów. Bowiem w ten sposób jesteśmy na dobrej drodze ku pętli kredytowej, z której nie ma co ukrywać, bardzo trudno się już potem wydostać. Starajmy się raczej i tak też doradzajmy innym zadłużonym, spłacać swoje zobowiązania ze środków, jakie posiadamy, ograniczając przy tym zbędne wydatki na wycieczki, bibeloty, itd.

I oczywiście cierpliwości systematyczność. Nawet jeśli Twoje wpłaty mają wynosić 50 złotych miesięcznie, wpłacaj taką kwotę. Ważne, aby wpływały regularnie, wówczas z pewnością wierzyciel nie podejmie przeciwko Tobie innych środków.

Automatyzacja marketingu