egzekucja

Partner

Dotychczasowe kampanie reklamowe w Internecie nie przyniosły oczekiwanych efektów? Boisz się inwestować w niepewne rozwiązania, które nie dają Ci gwarancji sukcesu? Wypróbuj Fusion System! To profesjonlane narzędzie Marketing Automation, które umożliwi Ci wykorzystanie w pełni potencjału Twoich pracowników, pozwoli oszczędzić czas i umożliwi pełną kontrolę nad kampanią reklamową. Sprawdź nas!

27 lis 2013

egzekucja

Jeśli z jakiś powodów nie spłacasz swoich zobowiązań, unikasz kontaktu z wierzycielami, czy też nie odbierasz korespondencji nadesłanej przez banki, jesteś na dobrej drodze ku temu, by objęła Cię egzekucja. Co to znaczy?

Każda rata niezapłacona w terminie, każdą zwłoka (czy to krótkotrwała, czy też przeciągająca się w czasie), wykazywanie braku chęci podjęcia współpracy ze swoim wierzycielem, powodują, że nasza sprawa kierowana jest do egzekucji.

Oczywiście pierwszym krokiem jest windykacja, lecz jeśli nie przynosi oczekiwanych dla wierzyciela efektów, możemy być pewni, że już wkrótce nasza spraw trafi do komornika, czyli do egzekucji.

Czym jest egzekucja i kto ją przeprowadza?

Egzekucja, czyli proces dochodzenia swoich roszczeń przez wierzyciela względem dłużnika może być wykonywana, zgodnie z Art. 776  Kodeksu postępowania cywilnego, jedynie na podstawie tytułu wykonawczego (inaczej mówiąc tytułu egzekucyjnego opatrzonego klauzulą wykonywalności).

Sama egzekucja zaś może być wszczęta na wniosek trzech instytucji: wierzyciela, prokuratora, jak również organizacji społecznej.

Egzekucja i jej rodzaje

W zależności od mienia, czy też majątku dłużnika mamy do czynienia z kilkoma rodzajami egzekucji. Bowiem egzekucji może podlegać nasza nieruchomość, a także wszelkiego rodzaju pojazdy, czy sprzęt domowy (egzekucja ruchomości). Najczęściej jednak spotkanym rodzaje egzekucji jest oczywiście egzekucja z wynagrodzenia (w chwili obecnej możliwą jest egzekucja do minimalnego wynagrodzenia), a także egzekucja z konta bankowego. Jeśli pracujesz w oparciu o umowę dzieło, również i ten rodzaj dochodu może zostać zajęty przez komornika prowadzącego twoją sprawę Wówczas mówimy o egzekucji z wierzytelności.

 

Szukaj porozumienia

Najczęściej bywa tak, że prowadzona wobec nas egzekucja należności sprawia, że jesteśmy zrezygnowani i zniechęceni. Tymczasem, jeśli wykazujesz taką wolę, warto skontaktować się z komornikiem prowadzącym Twoją sprawę i porozmawiać o innych formach spłaty zobowiązania. Zdarza się bowiem, że na wniosek dłużnika, komornik rozkłada nasze zadłużenia na możliwe do zaakceptowania przez obie strony raty. Wyjściem jest również kontakt z wierzycielem z prośbą o restrukturyzację kredytu.

Automatyzacja marketingu