kredyty zagrożenia

Partner

Dotychczasowe kampanie reklamowe w Internecie nie przyniosły oczekiwanych efektów? Boisz się inwestować w niepewne rozwiązania, które nie dają Ci gwarancji sukcesu? Wypróbuj Fusion System! To profesjonlane narzędzie Marketing Automation, które umożliwi Ci wykorzystanie w pełni potencjału Twoich pracowników, pozwoli oszczędzić czas i umożliwi pełną kontrolę nad kampanią reklamową. Sprawdź nas!

25 lis 2013

kredyty zagrożenia

Jak popularnym produktem bankowym są kredyty bankowe może świadczyć sam fakt, że jest to najczęściej wybierany przez nas produkt finansowy oferowany nam nie tylko przez banki, ale i liczne instytucje finansowe czy para banki. Zwłaszcza te ostatnie niosą ze sobą pewne zagrożenia.

 Umiejętnie i świadomie zaciągane kredyty są z pewnością dla przeciętnego kredytobiorcy swoistym wybawieniem z opresji, czy sposobem na zaspokojenie swoich potrzeb bytowych. Niestety często nasze wybawienie z opresji, staje się przyczynkiem do kolejnych kłopotów. Dlaczego?

Należy pamiętać, że o ile zwyczajowo kredyt bankowy traktowany jest jako antidotum na nasze finansowe problemy, to jednak niesie ze sobą również zagrożenie.

Pętla kredytowa

Oczywiście nie każdy kredyt zaciągnięty przez nas jest przyczynkiem do kłopotów finansowych, czy wspomnianej pętli kredytowej. Niemniej jednak, jeśli nasza obecne zadłużenie staramy się uregulować kolejnym kredytem, jesteśmy na dobrej drodze do tego, by w nią paść. Stąd, zawsze zanim sięgniesz po kolejny kredyt, upewnij się, że będziesz w stanie go potem spłacać.

Ukryte opłaty

Kolejnym zagrożeniem, jakie niosą kredyty, a właściwie ich umowy kredytowe, są ukryte opłaty, czyli opłaty, o których nie wiemy w chwili podpisywania stosownej umowy. Niejednokrotnie bowiem się zdarza, że kiedy dobrze wczytamy się w zapisy poszczególnych jej punków okaże się, że dodatkowo z kwoty kredytu opłacamy na przykład ubezpieczenie (co niejednokrotnie stanowi sporą część pożyczonej przez nas kwoty), czy opłaty za rozpatrzenie wniosku. Częstym jest również  okazuje się, że oprocentowanie rzeczywiste zaciągniętego przez nas zobowiązania jest znacznie wyższe od tego, jakie zostało nam podane przez pracownika banku.

Klauzule umowne

Najczęściej w ogóle nie czytamy umów, a tym bardziej zapisów dotyczących klauzuli umownych. Tymczasem to w nich kryją się zapisy dotyczące warunków szczególnych, takich jak wypowiedzenie umowy, czy zmiany przez bank oprocentowania. Jeśli zawczasu nie zapoznasz się z zapisami tu umieszczonymi, wkrótce może okazać się, że na skutek jakichś okoliczności bank wypowiada Ci umowę, bądź tez bezkarnie podniesie oprocentowanie kredytu. Stąd, jeśli chcesz uniknąć powyższych sytuacji, zawsze czytaj umowy, które podpisujesz, nie pomijając przy czym zapisów szczególnych, czy klauzuli umownych.

Automatyzacja marketingu