postępowania komornicze

Partner

Dotychczasowe kampanie reklamowe w Internecie nie przyniosły oczekiwanych efektów? Boisz się inwestować w niepewne rozwiązania, które nie dają Ci gwarancji sukcesu? Wypróbuj Fusion System! To profesjonlane narzędzie Marketing Automation, które umożliwi Ci wykorzystanie w pełni potencjału Twoich pracowników, pozwoli oszczędzić czas i umożliwi pełną kontrolę nad kampanią reklamową. Sprawdź nas!

1 gru 2013

postępowania komornicze

Długotrwały brak wpłat z tytułu zaciągniętych zobowiązań, czy też unikanie kontaktu z wierzycielem, może doprowadzić do sytuacji, kiedy wszczęte zostanie przeciwko nam postępowanie komornicze. Z czym oczywiście wiążą się dodatkowe koszty.

Chyba najgorszym scenariuszem dla każdego kredytobiorcy jest sytuacja, kiedy na skutek problemów ze spłatą zaciągniętych zobowiązań (czy to w banku, czy w instytucji finansowej) zostaje przeciwko niemu wszczęte postępowanie komornicze. I nie ma co ukrywać, że sam fakt przekazania sprawy do komornika związany jest nie tylko z dużym stresem, ale również z zadłużeniem powiększającym znacznie się o koszty egzekucyjne, czy koszty komornicze. I tak zamiast na przykład 2000 złotych, po kilku miesiącach od przejęcia sprawy przez komornika, Twój stosunkowo nieduży kredyt rośnie do kwoty nawet 3000 złotych. Nie wspominając o odsetkach karnych, które naliczane są nam co dziennie, a ich wielkość zależy od wielkości zadłużenia.

Co obejmuje postępowanie komornicze

Toczące się przeciwko nam postępowanie komornicze może przebiegać w różny sposób i na różnych płaszczyznach, w zależności od wielkości naszego dochodu, woli współpracy, czy wielkości naszego zadłużenia. Na drodze postępowania egzekucyjnego, komornik może dochodzić roszczeń naszego wierzyciela poprzez:

- zajęcie naszego rachunku bankowego,

- poprzez zajęcie naszego wynagrodzenia (jest to chyba najpopularniejsza forma prowadzonej względem kredytobiorców egzekucji),

- poprzez zajęcie wierzytelności (na przykład posiadanej przez nas umowy zlecenia, czy umowy dzieło),

- zajęcie naszych ruchomość (inaczej mówiąc naszego auta, sprzętu komputerowego, czy sprzętu domowego. Innymi słowy, wszystkiego, co można spieniężyć i przeznaczyć na spłatę naszych zobowiązań),

- poprzez zajecie emerytury czy też renty,

- jak również poprzez zajęcie posiadanej przez nas nieruchomości, bądź nieruchomości, która jest w naszym władaniu bez wglądu na to, czy jesteśmy jej właścicielem.

 

Postępowanie komornicze – podstawy prawne

Automatyzacja marketingu

Działania podjęte przez komornika są ściśle określone przez polskie przepisy Kodeksu Postępowania Cywilnego, jak również przepisy ustawy  z dnia 29 sierpnia 1997 o komornikach sądowych i egzekucji.