karta płatnicza dla dziecka

Partner

Dotychczasowe kampanie reklamowe w Internecie nie przyniosły oczekiwanych efektów? Boisz się inwestować w niepewne rozwiązania, które nie dają Ci gwarancji sukcesu? Wypróbuj Fusion System! To profesjonlane narzędzie Marketing Automation, które umożliwi Ci wykorzystanie w pełni potencjału Twoich pracowników, pozwoli oszczędzić czas i umożliwi pełną kontrolę nad kampanią reklamową. Sprawdź nas!

23 lis 2013

karta płatnicza dla dziecka

Dzięki postępowi i zmianom światopoglądów, już nawet 13-latek może być posiadaczem własnego konta bankowego. A co za tym idzie, udostępniona zostaje mu również karta. Czym jest karta płatnicza dla dziecka i jak ją wyrobić, o tym poniżej.

Jak każde dziecko, pewnie i Ty w dzieciństwie marzyłeś o tym, by być dorosłym, posiadać własne pieniądze, kupować super rzeczy i posiadać kartę do bankomatu. O ile, jeszcze w moich czasach, kiedy byłam małolatem, takie marzenie pozostawało na długo jeszcze w sferze marzeń, o tyle współczesne dzieci, takich problemów już nie mają. Dzieje się tak głównie za sprawą coraz nowszych produktów bankowych, skierowanych do małoletnich dzieci i ich rodziców. A wszystko odbywa się pod hasłem nauki dziecka już od małego zasad oszczędzania, czy funkcjonowania świata finansów.

Idąc tym torem, już kilka banków oferuje nam nie tylko konta bankowe dla dzieci, ale również karty płatnicze. Oczywiście karta płatnicza dla dziecka może być wydana jedynie na nasz wniosek lub też na wniosek naszego dziecka (jeżeli ma ukończone 13 lat), pod warunkiem, że wyrażamy na to zgodę.

Czym jest karta płatnicza dla dzieci i jak ją założyć?

Podobnie, jak w przypadku naszego konta, karta płatnicza dla dziecka jest kartą przypisaną do konta bankowego, jakie założymy w danej placówce bankowej. I tu zasada jest jedna: konto bankowe może mieć dziecko powyżej 13-tego roku życia. I choć co prawda coraz więcej mówi się o kontach bankowych dla dzieci w ramach SKO, jednak na razie jest to jeszcze etap planów.

W przypadku dzieci starszych wystarczy, że udasz się ze swoją pociechą do wybranej placówki, która oferuje konta dla dzieci i złożysz stosowny wniosek. Posiadanie takiego konta daje Twoje dziecku takie możliwości, jak:

- wykonywanie przelewów,

- wykonywanie transakcji bezgotówkowych płatnych kartą płatniczą,

- wypłata środków z konta.

Do każdego konta, podobnie, jak w naszym przypadku naszych dorosłych kont, wydawana jest karta płatnicza dla dziecka.

Jak się okazuje, w porównaniu z gotówką, posiadanie karty płatniczej, jest znacznie bezpieczniejsze. Umożliwia Ci jednocześnie zasilenie konta dziecka w razie nagłych sytuacji, kiedy jest ono np. na wakacjach, czy na kolonii. W takiej sytuacji, zamiast przekazów pocztowych, które nota bene dotrą do naszego dziecka po kilku dniach, już w chwilę po naszym zasileniu konta, pieniądze dotrą do naszej pociechy.

Oczywiście, jako rodzice, powinniśmy pamiętać, że dziecko dziecku nie równe. I coś co sprawdzi się w przypadku dziecka sąsiadki, może niekoniecznie sprawdzić się przy naszej pociesze.

Automatyzacja marketingu