karta kredytowa

Partner

Dotychczasowe kampanie reklamowe w Internecie nie przyniosły oczekiwanych efektów? Boisz się inwestować w niepewne rozwiązania, które nie dają Ci gwarancji sukcesu? Wypróbuj Fusion System! To profesjonlane narzędzie Marketing Automation, które umożliwi Ci wykorzystanie w pełni potencjału Twoich pracowników, pozwoli oszczędzić czas i umożliwi pełną kontrolę nad kampanią reklamową. Sprawdź nas!

12 lis 2013

karta kredytowa

Karty kredytowe, czyli plastikowe „awaryjne pieniądze”, tak popularne ostatnimi czasy, to doskonały sposób na nieplanowane wydatki. Jednak, jak się okazuje poza licznymi jej atutami, korzystanie z karty kredytowej niesie ze sobą pewne niebezpieczeństwa. Jakie?

Któż z nas zna łatwiejszy sposób regulowania należności za zakupy i usługi (czy to tradycyjne, czy też internetowe), jak płatność karta kredytową. Bowiem w kilka chwil jesteśmy w stanie uregulować ciążące na nas zobowiązania. Karta kredytowa jest też niezwykle przydatnym narzędziem płatniczym w sytuacji, kiedy kierowani nagłą potrzebą musimy dokonać zakupu, czy też uregulować zapomniany rachunek. W takich sytuacjach posiadane przez nas awaryjne, dodatkowe środki zgromadzone na koncie karty kredytowej wydaja się niejako wybawieniem z opresji. Ich atutem z pewnością jest też fakt, że posiadając kartę kredytową, mamy stały dostęp do gotówki w ramach limitu kredytowego, jaki na podstawie naszego wniosku i zdolności kredytowej, został nam przez bank udzielony.

Jednak korzystanie z karty kredytowej, to nie tylko same korzyści, bowiem coraz częściej używanie kart tego typu wiąże się z pewnymi zagrożeniami.

Karty kredytowe i zagrożenia

Dodatkowe opłaty. Karty kredytowe, jeśli tylko stan ich zadłużenia regulowany jest przez nas na bieżąco i w terminie, są praktycznie produktem tanim. Jednak sytuacja ta zmienia się w momencie, kiedy spóźniamy się z opłatą lub co gorsza nie regulujemy choćby minimalnego jej zadłużenia. W takiej sytuacji nie dość, że naliczane są nam odsetki karne, to również nakładane są kary za nieterminowe wpłaty. A te potrafią być bardzo odczuwalne, gdyż w niektórych bankach jeden dzień zwłoki może kosztować nas nawet kilkadziesiąt złotych.

Brak kontroli nad wydatkami. Jak łatwo wydaje się wirtualne, dodatkowe pieniądze, wie chyba każdy, kto choć raz był posiadaczem karty kredytowej. Ich posiadanie jest dla nas szansą na podreperowanie domowego budżetu, ale z pewnością nie powinno być przyczynkiem do wydawania kwot, których potem nie będziemy w stanie spłacić. A tak niestety się dzieje, kiedy kierowani potrzebą, czy też chęcią posiadania ekskluzywnych dóbr doczesnych wydajemy zbyt duże kwoty, które potem nie jesteśmy w stanie spłacić. A stąd już tylko krok do poważnych kłopotów ze spłatą karty.

Korzystanie osób trzecich. Jak ważnym jest odpowiednie zabezpieczenie karty kredytowej mówi praktycznie każdy bank, bowiem chwila nieuwagi z naszej strony, może nas bardzo drogo kosztować. Należy pamiętać o odpowiednim zabezpieczeniu kodu PIN do karty. Jeśli płacisz kartą w sklepie pamiętaj, by zawsze mieć ją na oku, starając się unikać sytuacji, w których pracownik sklepu wychodzi na zaplecze z Twoją kartą. W tym bowiem właśnie momencie, może spisywać dane Twojej karty, które mogą posłużyć mu do wypłat z naszego konta. Aby uniknąć podobnych sytuacji, a przynajmniej zmniejszyć ryzyko dużych wypłat, warto ustalić z bankiem limit dziennych wypłat z karty.

Automatyzacja marketingu